Lääne-Virumaa jooksusari jätkus 33. Kunda linna jooksuga

Lääne-Virumaa jooksusarja teiseks etapiks oli 33. Kunda linna jooks, mis tõi kokku nii kohalike kui kaugemaid jooksusõpru. 2019 aasta osalejate rekordit veel ära ei löödud, kuid võistlejaid oli rohkem, kui eelmistel aastatel.
Kuum ja päikseline ilm oli väljakutseks paljudele osalejatele, mis muutis raja läbimise keerulisemaks. Tulemuse sai kirja 244 erinevas vanusegrupis osalejat.
100 meetri tillujooksu finišisse jõudis 36 kõige nooremat jooksusõpra. Esimesel võistlusel osalemine on põnev ja rõõmus sündmus nii lastele kui ka vanematele.
5-6 aastased lapsed läbisid 200 meetri jooksu, mis oli juba väljakutsuv kogemus. Sel distantsil sai tulemuse ja aja kirja 23 last.
7-10 aastaste laste jaoks on 600 meetri jooksuvõistlus märkimisväärne saavutus ja hasarti pakkuv kogemus, sel distantsil sai aja kirja 38 osalejat.
Kõige tähtsam on osalemine, mitte ainult võitmine!

33. Kunda linna jooksu 1,8 km noortedistants oli edukas ja tulemuse sai kirja 32 võistlejat. Nagu ka Kadrina Paisjärve jooksul, oli Kundas üldarvestuse võitja Mattias Erik Aitman.

3 Loore Talalaev 00:07:12

Võistluse põhijooksu võitis Jaanus Kallaste ajaga 00:28:28. Naiste arvestuses oli parim Pille Hinn ajaga 00:32:49.
Viru-Nigula valla noorkorvpallur Kert Vahesalu võitis põhidistantsi M16 arvestuses esimese koha ajaga 00:48:01.
Kunda linna põhijooksu finišisse jõudis 105 jooksjat.