Viru-Nigula rahvajooksu võitis Karel Hussar

Fotol: Karel Hussar, põhijooksu võitja (foto: Ain Liiva)

8. augustil toimus Viru-Nigulas juba 22-korda kohalik rahvajooks. Lääne-Virumaa jooksusarja 6-ndal etapil sai tulemuse kirja 204 osalejat. Peakorraldajaks oli Spordiklubi Running ning klubiga seotud vabatahtlikud ja pikaajalised toetajad.

Jooksusarja etappide ühise süsteemi järgi toimusid kokku viis distantsi, millest kõige väiksemal 150m tillujooksul aega ei võetud. Sel korral kandsid kõige väiksemad osalejad numbrit „22“ ning tulemuse sai kirja 22 noort osalejat. Noorim osaleja oli vaid ühe aasta ja ühe kuu vanune Markel Thor Sirelmets, kes võitis Flexa Eesti poolt välja pandud eriauhinna.

Põhijooksu 7,5 km distantsi võitis ajaga 24:24.9 Karel Hussar (Jooksupartner). Nii kiiret läbimist pole Viru-Nigula rahvajooksul nähtud vähemalt 15. aastat. Rajarekord kuulub endiselt Sillamäe legendaarsele jooksumehele Vjatšeslav Košelevile. Poodiumi madalamad astmes hõivasid „Lääne-Virumaa 2020.a. sportlikuma pere“ liikmed vennad Kaarel ja Taavi Kilki.

Naistest saavutas võidu Olga Andrejeva ajaga 30:01.2, teisena tuli finišisse mitmekordne jooksu võitja Liis-Grete Arro (aeg 31:01.3). Kolmandaks tuli Jevgenia Salak ajaga 32:19.2. Meie parim oli võistluspausilt naasnud Irina Savinitš, kes saavutas naiste arvestuses 6. koha ajaga 36:15.4.

Tänan siiralt kõiki meie abilisi, Lääne-Virumaa jooksusarja fänne ja osalejaid, kes on enamikel etappidel stardijoonel.

Suur tänu Viru-Nigula vallale ja meie piirkonna ettevõtjatele, kelle juhid on pikki aastaid meie spordisündmuse toimumisele kaasa aidanud. Hindame väga kõrgelt iga vabatahtliku ja toetaja panust ning täname järjepidevuse eest. Hoolimata rasketest aastatest põllumajanduses-, teraviljakasvatuses-, transpordi- ja turismisektoris – on meie valla ettevõtjad ikka abiks olnud!

Lääne-Virumaa jooksusari jätkub 22. augustil Tapa valla rahvajooksuga. Starti pääsemiseks on vajalik esitada COVID-19 vaktsineerimist või läbipõdemist kinnitav Terviseameti poolt aktsepteeritav tõend. Lisaks võimaldame kohapeal tasulise kiirtestimise, mille negatiivse tulemuse korral on võimalus etapist osa võtta.

Järgmine Viru-Nigula vallas toimuv etapp toimub reedel 3. septembril ning seal jälgime samamoodi Vabariigi valitsuse poolt kehtestatud nõudeid ning oleme valmis avama COVID-19 testimispunkti.

Rubriigid: Uncategorized. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.