Viru-Nigula etapiga algas teine pool jooksusarja hooajast

Laupäeval 5. augustil toimunud 24. Viru-Nigula rahvajooksuga sai alguse käesoleva hooaja teine pool. 6. etapp toimus taas Viru-Nigulas, kus võisteldi teist aastat järjest uues võistluskeskuses. Staadioni juurde kolinud rahvajooks ja uuenenud rajad on soojalt vastu võetud ning tõi kohale meeldivalt palju osalejaid.

Tavapäraselt pakub augustikuu algus korraldajatele kas väga palavat või siis tugeva vihmasajuga ilma ja seda juba pikki aastaid. Ka sel korral kostitas meid üsna soe ilm, mis tõi spordipäeva nautima palju lapsi ja peresid. Meenutades eelmise aasta tugevat hoovihma enne põhijooksu starti, siis kindlasti oli sel korral vähem ekstreemsust, sest tehnilised laskumised olid jooksjatele lihtsamalt läbitavad.

Aastatega on osalejate arv olnud väga stabiilne ning jooksusarja mõju on väga selgelt tuntav. Paljud osalejad käivad enamikel sarja etappidel ja sõidavad kohale ka naabermaakondadest, nii ka sel korral. Oleme tänulikud ja ootame jooksjaid Viru-Nigulasse ka järgmisel aastal.

7,2 km põhijooksul jäid sel korral võidud Lääne-Virumaale. Naistest võttis meie valla kiireima naise, Aseri jooksja Irina Savinitš-i ees viie sekundilise eduga Marit Hiiemaa (Rakvere ViKe, aeg 30.16).

Meeste põhidistantsi võit kuulus Rico Kruus-ile ajaga 26.50. Rico selle aasta võiduaeg oli 13 sekundit aeglasem eelmise aasta Robin Randoja võiduajast, kuid märkimisväärne on noormehe areng aastaga! Eelmise aastal M16 klassi võitnud Rico aeg oli aasta tagasi 30.16 minutit.

Täname kõiki etapil osalenud jooksjaid ja üle 30 vabatahtliku, kes aitasid kaasa Viru-Nigula rahvajooksu korraldamisele. Viru-Nigula etapp sai toimuda tänu väga pikaajaliste toetajate abile, kes lisaks jooksusarja toetajatele on alati abiks olnud. Käesoleva aasta rahvajooksu suurim toetaja oli MEIE toidukaubad.

Kõik rahvajooksu tulemused ja pildigaleriid on leitavad jooksusarja kodulehelt.

Fotogaleriid:
Ain Liiva – https://www.flickr.com/photos/jooksusari/albums/72177720310268095

Riho Lüüs – https://www.flickr.com/photos/jooksusari/albums/72177720310289666/

Rubriigid: Uncategorized. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.