Lääne-Virumaa jooksusarja kolmas hooaeg lõpetati Võsul

Uudise pilt

Käesoleval veidi erakorralisel aastal pidi ka Lääne-Virumaa jooksusari olema valmis muudatusteks. Tihe konkurents ürituste osas andis kindlasti tunda, kuid meie eesmärk sai igati täidetud. Korraldasime kokku 9 etappi Lääne-Virumaa seitsmes omavalitsuses, kus osalusrõõmu osaliseks said ligi 2000 jooksusõpra.

Esialgu aprilli lõpus algama pidanud kolmas jooksusarja hooaeg sai alguse juulis ning kalender mängiti täielikult ringi. Kolme kuu jooksul korraldati ühine sari, kuhu mahtus kokku üheksa etappi. Ära jäetud Kunda linna jooksu asemel liideti sarja jooks, mis oli esialgu planeeritud testjooksuna, kuid võistluspaus andis võimaluse võistluskalendri uuendamiseks. 1. Võsu sügisjooksust sai etapp, kus selgitati sarja võitjad.

Jooksusari käivitus tavapärasest märksa hiljem, juulikuise Emumäe jooksuga.Foto: Riho Lüüs

Kokku osales käesoleval aastal Lääne-Virumaa jooksusarjas 1950 osalejat, mis teeb jooksu kohta keskmiselt 217 osalejat. Oli etappe, kus suutsime osalejaid juurde meelitada ja samuti etappe, kus oli väike langus. Kokkuvõttes võib kindlasti rahul olla! Sarja ülesehitus oli lihtsam ja sellest tulenevalt ka korraldamine sujuvam. Kui tavapäraselt oli mitmetel jooksudel palju starte ja erinevust, siis käesoleval aastal leppisime ühiselt kokku nelja jooksu korraldamises: tillujooks, lastejooks, noortejooks ning põhijooks. Nendest jooksusarja arvestusse kuuluvad noortejooks ja põhijooks.

Osalejatele samalaadne etappide ülesehitus, ühtne digitaalne ajavõtt, sarja toetajate auhinnad, omanäoline medalikujundus ja lastehoid – need olid olulisemad muudatused käesoleval aastal.

Viru-Nigula Rahvajooksuga jõudis Lääne-Virumaa jooksusari poole peale. Foto: Ain Liiva

Lääne-Virumaa jooksusari on populaarsust juurde saanud ning meie üsna väikestes kohtades toimunud üritustel on aina tihedamad külalised tuntud jooksjad. Kindlasti aitas meie jooksude taset tõsta tippjooksjate võistlusnälg, kuna enamik suuremaid jookse jäi käesoleval aastal ära.

Sarja üks peakorraldajatest Ainar Sepnik Võsu sügisjooksul laste eest ära jooksmas. Foto: Riho Lüüs

Jooksusarja üldvõidu jagasid viimasel etapil ära Treeningpartneri klubis harjutavad sportlased. Hooaja jooksul veidi paremat stabiilsust näidanud Steven Rehelem võitis kokkuvõttes 700 punktiga, teine koht 694 punktiga kuulus Artur Sadovskile ning kolmas oli läänevirulane Cris Poll (684p), keda tunneme pigem Ultrajooksjana. Meestest saavutas kõige enam etapivõite Dmitri Aristov (3). Ülejäänud 6 etappi võitsid erinevad jooksjad – Ilja Nikolajev, Cris Poll, Steven Rehelem, Allan Männi, Artur Sadovski ja Rauno Reinart.

Meestest tuli üldvõitjaks Steven Rehelem. Foto: Riho Lüüs.

Naiste arvestuses jäid paremad üldkohad Lääne-Virumaale. Jooksusarja võitis Aserist pärit Viru-Nigula valla jooksja Irina Savinitš 698 punktiga, teine oli Maarit Einsalu (676 p) ja kolmas Elisa Toonekurg (647 p). Jooksusarja kokkuvõttes läks arvesse 7 parima etapi tulemus ning selle tõttu jäid mitmed tugevad jooksjad üldtabelis kaugemale. Üldkokkuvõttes 11. koha saanud Liis-Grete Arro osales viiel etapil ning sai koguni 4 esikohta. Etapivõite saavutasid naistest Liis-Grete Arro (4), Lily Luik (2), Moonika Pilli, Kelly Nevolinnin ja Olga Andrejeva (1)

.

Naiste võitja Irina Savinitš. Foto: Riho Lüüs

Lääne-Virumaa jooksusari tänab osalejaid ning teeb juba ettevalmistusi uueks hooajaks. Loodame, et sari käivitub tavapärasel ajal – aprillikuu lõpus Kadrina Paisjärve jooksuga. Eeldatavalt on uuel aastal sarjas 10 etappi.

Rubriigid: Uncategorized. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.