Jooksusarja ametlik selgitus 30. Kunda linna jooksu 600m distantsi vahejuhtumile

23.05.2021. Kunda, Lääne-Virumaa.
FOTOL: 30. Kunda linna jooks,
Lääne-Virumaa Jooksusari FOTO: Ain Liiva

23. mail toimunud 30. Kunda linna jooksu tüdrukute N10 vanuseklassi 600m jooksu järelkajana oleme sattunud skandaali, mis on ebaõiglaselt kahjustanud meie jooksusarja ja korraldaja mainet.

Pärast 600m jooksu finišit tekkis tulemuste kinnitamisega segadus, millest kahjuks on puhutud üles ebainimlikult suur meediakära. Otsustasime seda teha meie jooksusarja kodulehel, mitte sotsiaalmeedias.

Kaks osalejat jõudsid finišijoonele (NB! Esimene mattide rida) kõrvuti ning nende kiibiajavõtu aeg oli võrdne isegi sajandiksekundi täpsusega. Rõhutame siinkohal, et järgmine mattide rida on lisaaja võtmiseks, juhul kui esimesel varjatakse näiteks käega ära ajavõtukiip. Sotsiaalmeedias leviva video põhjal, mis on selja tagant filmitud – on tehtud valed järeldused. Meie ajavõtu finišikaamera on küll jooksjatest eespool, kuid ka selle pealt on väga raske selgitada välja, kumb on esimene. Jooksjad on õigel finišijoonel täiesti kõrvuti ja sellest tulenevalt on ka protokollis täpselt sama aeg. Selle tõttu otsustas žürii anda välja topelt esikoha ning mõlemad N10 vanuseklassi 600m tüdrukud on protokollis ajaga 02:15,7 võitjad.

Rõhutame siinkohal, et meie eesmärk on pakkuda osalejatele jooksurõõmu ning läbi jooksude tõsta liikumisaktiivsust igas vanuserühmas. Korraldame üritusi suuresti vabatahtlikkuse alusel ning ausa spordi reegleid jälgides. Meedias levivad süüdistused on alusetud ning kahjustavad meie mainet ebaõiglaselt.

Rubriigid: Uncategorized. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.