40. Rakvere Rahvajooksu võitsid Marit Hiiemaa ja Taavi Kilki

Pühapäeval, 17. septembril toimus juba 40-ndat korda Rakvere Rahvajooks ning ühtlasi selgusid ka käesoleva aasta Lääne-Virumaa meistrid 10km maanteejooksus. Kuigi kohati kiskus ilm veidi seenevihmaseks, siis temperatuuri poolest oli see jooksmiseks ideaalne.

Põhidistantsil, 10km jooksus, oli stardis 82 jooksjat, neist finišisse jõudsid 81. Märkimisväärne on, et antud distantsi läbis ka kõigest 6-aastane Lennart Ude Rakverest, kelle aeg oli 01:18:15.

1,6km pikkuse noortejooksu stardis oli 34 jooksjat, lastejooksudes (800m) 50 osalejat ning minijooksus (300m) 25 last, lisaks 2 tervisekõndijat ning 43 kõige pisemat Tillujooksjat – seega kokku sai jookuspeost osa 185 inimest.

Meeste üldvõitjaks ning ühtlasi maakonna meistriks tuli Taavi Kilki nii vägeva ajaga kui 33:08, naistest sai samaga hakkama Marit Hiiemaa, kelle võiduaeg oli 40:23.