10-päeva jooksusarja alguseni

Juba kümne päeva pärast stardib viies Lääne-Virumaa jooksusarja hooaeg! Kas oled stardiks valmis ja end juba 9. Kadrina Paisjärve jooksule kirja pannud?

Hooaeg 2022 etapid ja kuupäevad

Lääne-Virumaa jooksusari alustab sel aastal hooaega nende samade etappidega, mis olid kavas eelmisel hooajal. Kokku 11 etappi ning parimad selgitame 9 etapi tulemuste põhjal. Soovitame soojalt osaleda kõigil etappidel ning sel puhul on meil teile üllatus.

Hooaeg on peagi algamas ja sarjas on väiksemaid muudatusi. Kindlasti on osad tähele pannud, et käesolevast aastast ei autasusta me lastejooksudel eraldi esikolmikuid ja seda kindlal põhjusel. Meie soov on mitte rõhutada esikolmikute üleolekut ja lastele rohkem rõõmu pakkuda ning auhindu ühtlasemalt jagada – nii, et väiksed jooksusõbrad saaksid pigem rohkem. Jooksmine ja tervisesport peab väikestele tulevikulootustele olema rõõmsam ning esikohad vanuses N6 või M10 ei peaks olema mõne lapsevanema kinnisidee. Selline on meie seisukoht ja suund.

Etapid on samad, kuid aeg nõuab ka sisulisi muutusi. Näiteks Viru-Nigula rahvajooksul on käesolevast aastast uued distantsid ja muutub ka võistluskeskuse asukoht. Võistluskeskuse viime spordihoone kõrval asuvale staadionile ning noortejooksu (3,4 km) ja põhijooksu algus ning lõpp saavad uue lahenduse. Viru-Nigula rahvajooksu põhidistantsiks jääb senise 7,5 km asemel 7,2 km kuid tõusumeetreid tuleb veidi juurde. Uus rada toob kindlasti uut energiat ja osalejate huvi.

Viru-Nigula rahvajooksu põhidistantsi uus rajalõik. Foto: A.Sepnik, 19.04.2022

Ootame üheskoos uut hooaega ning kutsume taaskord kõiki juba järgmisel laupäeval Kadrinasse!

Registreeri end SIIN

Rubriigid: Uncategorized. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.