Rakvere linnas joosti 41. Korda Rakvere rahvajooksu

Kuigi korraldajad olid Kastani puiestee remondi tõttu sunnitud 41. Rakvere rahvajooksu kahe nädala võrra edasi lükkama, läks jooks igati korda. Lääne-Virumaa jooksusarja eelviimane, 10 etapp peeti Rakvere staadionil ja linnatänavatel 29. septembril 2024. Sügisest, nii päikest kui ka vihmatibasid näitavat muutlikku ilma oli tulnud nautima ligi 350 jooksusõpra.

Tillu, ja minijooks toimusid staadionil ja neist võttis osa ligi 100 noort jooksusõpra. Osa noori jooksjaid lidusid oma vanusele vastava 200m või 300m pikkuse distantsi läbi erakordse kiirusega, aga oli ka neid, kes vanemate käekõrval alles oma esimesi jooksu või kõnnisamme tegid. Kõik lapsed said premeeritud medali ja maiustusega ning neile anti ka jooksu läbimist kinnitav diplom.

Pikemate jooksudistantside ja kõnnidistantsi stardid toimusid Kastani Puiesteel. 8-10 aastaste distantsiks oli 800m ja seal oli tegu juba tõsise pingutusega.

Noortejooks, mis on juba ka Lääne-Virumaa jooksusarja punktiarvestusse minev jooks oli seekord 1,6 km pikkune. Jooksjad läbisid uuenenud Kastani puiestee ja Rakvere staadioni. Kogu jooksu kiireim oli Kert Karm, kes oli ühtlasi M14 vanuseklassi võitja, M12 vanuseklassi võitis  Timofei Pavelkovitš, Tüdrukute N14 vanuseklassi võitis Mirell Maasing ning N12 kiireim oli Janette Elfriede Jaago.

Rakvere rahvajooksu põhijooks oli traditsiooniliselt 10 km. 10 km distants oli ühtlasi ka Lääne-Virumaa maanteejooksu meistrivõistluste distantsiks. Jooksu kiireim oli Lääne-Virumaa jooksusarjas sel aastal varasemalt juba 6 jooksu võitnud Jaanus Kallaste ajaga 32:21, Jaanuse edu järgnevate ees oli muljetavaldav 2 minutit ja 8 sekundit. Teisena ületas finišijoone Taavi Kilki ajaga 34:29, kes tuli sellega Lääne-Virumaa meistriks, ning kolmandaks tuli Rico Kruus ajaga 35:10 saades Lääne-Virumaa meistrivõistluste hõbemedali. Üldarvestuse neljas, kuid Lääne-Virumaa meistivõistluse pronksmedalist oli M40 klassi kiireim Maido Hermsalu  Naiste üldarvestus kattus ka Lääne-Virumaa meistrivõistluste arvestusega. Parim oli Marit Hiiemaa ajaga 39 minutit täpselt. Teise koha jooksis välja Irina Savinitš ning kolmanda koha sai Moona Aneth Vihlver.

Ühtekokku läbis 10 km jooksu 131 jooksjat.

Lääne-Virumaa jooksusarja finaaletapp toimub 13. oktoobril Võsul, kus kohtume 5. Võsu sügisjooksul.

Rubriigid: Uncategorized. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.