Ilus ilm meelitas ümber Porkuni järve jooksma erakordse arvu osalejaid

Laupäeval, 21. septembril, toimus juba 39. jooks ümber Porkuni järve. Nagu ka varasemalt, joosti ka sel korral ümber Porkuni järve. Võistlejaid ootasid ees ideaalsed olud -päike ja ca 19 soojakraadi. Kõikide distantside (minijooks, tillujooks, lastejooks, noortejooks ja põhijooks) peale osales kokku lausa 282 lõpetajat, mis oli ka korraldajatele suureks üllatuseks.

Kell 13.00 stardi saanud põhidistants kulges mitmekesisel maastikul, kus võistlejatel tuli läbida nii kruusalõike, asfaldilõike kui ka mudaseid lõike. Rajal puudusid suuremad tõusud, mis pakkus ka kiireid aegu.

‘Meeste põhidistantsi võitis kindlalt Rico Kruus ajaga 20:49, kes juhtis võistlust pea terve distants. Naiste põhidistantsi võitis Marit Hiiemaa ajaga 23:45, kes oli kiireim naine ka eelmisel aastal. Meeste 40-aastaste arvestuses võitis Maido Hermsalu ajaga 21:04, 50-aastaste arvestuses Margo Pihlak ajaga 23:26 ja 60-aastaste arvestuses Ago Veilberg ajaga 22:52. Naiste 40-aastaste arvestuses võitis Sille Kaljurand ajaga 26:22, 50-aastaste arvestuses Kai Saar ajaga 27:25 ja 60-aastaste arvestuses Malle Rohtla ajaga 34:14.

Korraldajad tänavad kõiki, kes jooksust osa võtsid ja jooksu korraldamisele kaasa aitasid.

Tulemused

Pildigalerii

Jooksusarja järgmine etapp, 41. Rakvere rahvajooks, toimub 29. septembril Rakveres.

Rubriigid: Uncategorized. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.