25. Viru-Nigula rahvajooksu võitsid Kelli Floren ja Jaanus Kallaste

2000. aastal Viru-Nigula Spordiklubi poolt ellu kutsutud kohalik rahvajooks sai taaskord peetud. Nagu ikka, meeldivad ja vahelduvas vihmasajus mida augustikuu meile üldiselt pakkunud on.

Vihmasaju ajastus oli täpne ning kõige väiksemate 100m distantsi tillujooksjate stardi ajaks oli päike taas taevas ning ilm sportimiseks soodne. Stardis oli 33 tublit põnni, kellest mõni oli finišis rõõmsam, kui teine. Spordipisikuga nakatamiseks tuleb ilmselgelt ka mõni pisar valada, seega, mis ei tapa – teeb tugevaks!

25. korda toimunud jooksul sai tulemuse kirja 207 osaleja. Lisaks olid kahe tubli prouaga end kõnnirajale kaasa palunud kaks sõbralikku koera. 😊 Tulemused leiate SIIT

Põhijooksul sai tulemuse kirja kokku 90 osalejat ning välja reklaamitud 7,2 distantsil tegi parima tulemuse Jaanus Kallaste (aeg 21.41). Teise koha saavutas Rico Kruus, Maido Hermsalu ees. Korraldajad vabandavad osalejate ees, et kõik need 25 aastat rajameistrina tegutsenud Marko Murro tegi väikese vimka, mille tulemusena oli põhijooksu ring ligi 800m lühem. Nimelt näitas üks nool vasakule siis, kui oleks pidanud jooksjad veel ühele pikale ja mõnusale tõusule suunama – kuid kes teeb, sel juhtub.

Kõik jooksjad läbisid sama raja ning trassi tegelik pikkus jäi orienteeruvalt 6,4 km. Õige ring, 7,2 km oleks pidanud kulgema alloleval kaardil mööda rohelist joont.

Naistest võitis Kelli Floren (aeg 26.07), kohaliku jooksja Irina Šavinitsi (27.11) ja Maarit Zavatskise ees.

3,4 km noortejooksus sai tulemuse kirja tubli 28 osalejat. M12 vanuseklassi kiireim poiss Jegor Andrejev ja Horre Paap näitasid M14 vanuse poistele kandu ning võtsid kaks parimat positsiooni. Neidudest oli samuti N12 klassi võitja Teele Kiitsak väledam kui sama distantsi N14 klassi võitja.

25. Viru-Nigula rahvajooksu korraldajaks oli juba 15-korda Spordiklubi Running. Sel aastal oli sündmuse korraldamisse kaasatud Vasta Kooli 8. klassi seitse õpilast, kes osalesid nii ettevalmistuse protsessis kui ka jooksu nädalavahetusel. Noormehed kandsid vastutavat rolli võistluskeskuse ehituses ja raja tähistamisel ning neiud korraldasid tööd sekretariaadis ja viisid läbi autasustamise.

Õpilaste jaoks lõpeb projekt Viru-Nigula rahvajooksu ajaloo uurimisega, intervjuude läbiviimise ja loovtöö kaitsmisega oktoobrikuus. Peakorraldajana tundsin märkimisväärset tuge  ja rõõmu sellest, et saime noored kaasata ning anda neil väärt praktilise kogemuse – kuidas valmistatakse ette spordisündmust ning milliste situatsioonidega tuleb võistluspäeval hakkama saada.

Spordiklubi Running tänab kõiki jooksusarja toetajaid ja Viru-Nigula kohalikke koostööpartnereid. Jooksule on alati õla alla pannud kohalikud põllumehed ning ettevõtjad. Samuti ettevõtted, kes on meie tegemistesse uskunud ning Viru-Nigula inimestega seotud olnud.

Peakorraldajana tänan kõiki vabatahtlikke, toetajaid, jooksul osalenud pealtvaatajaid ja sportlasi. Kutsun kõiki üles osalema juba järgmisel jooksusarja 7. etapil, mis leiab aset 17. augustil Tapa linnas.

Rubriigid: Uncategorized. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.